Telefon/Fax:  81 532 80 49

Katalogi on-line

Oferta

IBUK

Nasi bibliotekarze w Zespole Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie

Dziękujemy za zaproszenie na spotkanie. Z przyjemnością przeprowadziliśmy zajęcia o książkach interaktywnych i rozszerzonej rzeczywistości. Zapraszamy do przeczytania notatki sporządzonej przez organizatorów.

Dnia 19 maja 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Książki i Bibliotekarza. Naszymi gośćmi byli bibliotekarze: p. Katarzyna Kapek i Piotr Wiechnik z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie oraz p. Agnieszka Piłat. Obchody zaczęliśmy od obejrzenia filmu "W bibliotece", o tym co się dzieje czarodziejskiego w tym miejscu nocą. Następnie pani Kasia i pan Piotr pokazali nam książki 3D, nowoczesne książki interaktywne. Najbardziej zachwyciło nas czytanie książki z użyciem tabletów i prawie z możliwością dotknięcia latającego, motyla, skaczącego konika polnego itd. Następnie pani Agnieszka zaproponowała odgadywanie zagadek dotyczących różnych tytułów bajek. Dziś w teatrzyku kamishibai obejrzeliśmy bajkę pt.: „Trzy świnki”, a potem wykonaliśmy masażyk relaksacyjny z wykorzystaniem tekstu bajki oraz zabawę muzyczno-ruchową z wykorzystaniem gestów. Do bajki kolorowaliśmy ilustracje tematyczne. Na koniec naszym gościom wręczyliśmy "Certyfikaty super bibliotekarza" i obrazki wykonane przez uczniów.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.