Aktualności             

 

 

 

 

  


 
2016-09-27

  Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że 26 września 2016 r. odeszła nasza koleżanka Magdalena Kruk-Szyszkowska

Dyrekcja i pracownicy PBW

 
NOWOŚCI 2016-09-22

 

Nowe książki w zbiorach PBW - wrzesień 2016

 
 

  
Multimedia  - biuletyn nabytków styczeń-maj 2016
BAJKOTERAPIA - warsztaty szkoleniowe2016-09-22

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i nauczycieli bibliotekarzy
na warsztaty szkoleniowe

BAJKOTERAPIA - PROGRAM CZYTELNICZO-PROFILAKTYCZNY DLA KLAS I-III,
które odbędą się 26 października (godz. 10:00:11:30).
Zajęcia będzie prowadzić Pani AGNIESZKA PIŁAT, nauczyciel dyplomowany,

obecnie nauczyciel bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Matczynie,
uprzednio kierownik Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bełżycach

 

Zgłoszenia kierować: grazyna.klos@ken.pbw.lublin.pl
Otwieramy nową Mediotekę Języka Niemieckiego2016-09-22


Z przyjemnością informujemy, że nadal jesteśmy instytucją partnerską Goethe-Institut. Na mocy porozumienia podpisanego 22 września 2016 r. zostanie reaktywowana Medioteka Języka Niemieckiego przy Bibliotece Pedagogicznej w Lublinie.

Nowe porozumienie o utworzeniu Medioteki podpisały: reprezentująca Goethe-Institut w Warszawie Ulrike Würz, Z-ca Dyrektora Instytutu, Dyrektor Działu Językowego oraz Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Lublinie, Barbara Rzeszutko. W spotkaniu uczestniczyła również Ewa Dorota Ostaszewska, Koordynator projektów ds. szkolnictwa wyższego Goethe-Institut w Warszawie.

Medioteka przy PBW zostanie wyposażona w materiały do profesjonalnego nauczania języka niemieckiego, programy multimedialne, atrakcyjne pomoce dydaktyczne (m.in. puzzle, domina, quizy, karty, gry).

Medioteki Języka Niemieckiego należą do sieci placówek Goethe-Institut, działających w wielu krajach świata na rzecz promocji języka i kultury niemieckiej.
 
Do Medioteki serdecznie zapraszamy
nauczycieli germanistów wszystkich typów szkół
oraz pasjonatów języka niemieckiego.

 

        


galeria zdjęć 

 
Polecamy - konkurs dla wszystkich typów szkół!2016-09-10

Kultura Na Widoku2016-09-03

2 września br. wystartowała kolejna edycja przedsięwzięcia Kultura Na Widoku, dającego dostęp do ponad 1000 utworów w cyfrowej wersji - książek, filmów, muzyki, gier i wirtualnych spacerów po muzeach świata.


Kultura Na widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do zasobów legalnych źródeł kultury w internecie. Tegoroczna, trzecia edycja projektu dostępna będzie w całym kraju m.in. za pośrednictwem plakatów, które zawisną na terenie ponad 2 tys. gmin w bibliotekach, ośrodkach kultury, szkołach i instytucjach lokalnej władzy samorządowej. Z plakatów wywieszonych w bibliotece za pomocą linków i kodów QR będzie można pobrać wybrane utwory na smartfon lub inne urządzenia mobilne.

Zasoby będą dostępne bezpłatnie lub w niskiej cenie na stronie
www.kulturanawidoku.pl do 8 października. Zapraszamy.

galeria zdjęć 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa2016-05-25

W ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów oraz promocji i wspierania czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakupu nowości wydawniczych Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie zaprasza szkoły, które otrzymały wsparcie finansowe do współpracy w zakresie wymiany informacji o wydarzeniach promujących czytelnictwo i konsultacji w sprawie zakupów książkowych.

Kontakt:

Tel. 81 5328049 wew. 20

joanna.tarasiewicz@ken.pbw.lublin.pl

 

 
Polecamy2016-04-11


Bezpłatny pakiet edukacyjny dla nauczycieli klas 0-III

audiobook + materiały dydaktyczne + wierszyki i kolorowanki
Węgierska literatura. Warto! 2016-03-21

Władze Polski i Węgier ustanowiły 2016 Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej. Z tej okazji dla Czytelników PBW w Lublinie przygotowaliśmy specjalną ofertę, na którą składają się powieści z najnowszej literatury węgierskiej oraz książki o Węgrzech, ich historii, obyczajowości i kulturze. Serdecznie zachęcamy do lektury.

Węgierska literatura. Warto!
 
Bezpłatne szkolenia komputerowe dla osób 50+ 2016-02-27

Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 50+ do udziału w bezpłatnych zajęciach komputerowych w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Lublinie, przy ul. I Armii Wojska Polskiego 1. Szkolenia odbywają się w ramach projektu Polska Cyfrowa Równych Szans i prowadzone są przez certyfikowanych latarników kompetencji cyfrowych. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny: 81 532 69 16 w. 20.

Więcej o projekcie Polska Cyfrowa Równych Szans.

Archiwum wydarzeń 2016