Aktualności                                                


Komunikat

Z dniem 1 września 2014 r. Filie naszej Biblioteki zostały przekazane jednostkom samorządu terytorialnego: w Bełżycach, Bychawie, Kraśniku, Lubartowie, Opolu Lubelskim, Puławach oraz Rykach i są dostępne dla czytelników z danego terenu.
Ogłoszenie - konkurs na stanowisko informatyka PBW2014-11-25


Uprzejmie informujemy, że w Biuletynie Informacji Publicznej zamieszczone zostało ogłoszenie o otwartym konkursie na stanowisko informatyka Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie.


szczegółowe informacje
NOWOŚCI KSIĄŻKOWE2014-11-24

 

Nowe książki w zbiorach PBW - listopad 2014
Zakładki do książek mają także swoją historię… 2014-11-20

Jedna z pierwszych wzmianek odnosząca się do zakładki książkowej pochodzi z roku 1584, kiedy to Christopher Barker, nadworny drukarz królowej Elżbiety, podarował jej jedwabną zakładkę z frędzlami. Więcej informacji i ciekawostek można było usłyszeć 19 listopada 2014 r. w Filii w Janowie Lubelskim podczas spotkania poświęconego konkursowi Z historii zakładki do książki.W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim oraz wychowawcy A. Kuźnicka i M. Stolarz.

galeria zdjęć
Wizyta w PBW uczniów z SP w Nasutowie2014-11-19

20.11.2014 r. Bibliotekę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowejw Nasutowie. Uczniowie z klas I, II i III obejrzeli prezentacje multimedialne: „Poznajemy Lublin poprzez legendy” oraz „Postacie zwierząt występujące w baśniach, bajkach, wierszach dla dzieci”. Następnym punktem programu była wycieczka po Bibliotece i zwiedzanie magazynów książek. Na zakończenie spotkania odbyło się pasowanie uczniów na czytelników bibliotek.

galeria zdjęć
Konferencja dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej 2014-11-13

13 listopada br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej odbyła się konferencja pt. „Biblioteka pedagogiczna proponuje warsztat pracy nauczycielowi edukacji wczesnoszkolnej”. Konferencja zorganizowana została z inicjatywy Pani Anny Woś, doradcy metodycznego nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz Pani Barbary Rzeszutko, dyrektora Pedagogicznej Biblioteki im. KEN w Lublinie.
Konferencję otworzyła Pani Dyrektor PBW. Następnie Ewelina Czajkowska, pracownik Wydziału Informacyjno-Bibliograficznego, przedstawiła usługi edukacyjne oferowane przez placówkę, bogate zbiory oraz zapoznała słuchaczy z katalogami i bazami on-line Biblioteki. Spotkanie zakończyła wspólna dyskusja uczestników.

galeria zdjęć
Matura 20152014-11-12

 


 

            Repetytoria do Nowej Matury 2015
15. AKCJA POLACY-RODAKOM2014-11-12

Nasza Biblioteka przyłącza się do Akcji Polacy-Rodakom, organizowanej po raz piętnasty pod patronatem senatora RP Stanisława Gogacza. Zaczynamy zbiórkę darów, które trafią do paczek świąteczno-noworocznych dla polskich dzieci na Białorusi i Ukrainie. Tradycyjnie – w każdej paczce może znaleźć się trwała żywność, słodycze i książki dla dzieci.

BĘDZIEMY ZBIERAĆ:
- produkty spożywcze o długim okresie przechowywania, tj. słodycze, kakao, konserwy, makaron, cukier, kasza, ryż itp.,
- książki dla dzieci i książki z polskiej literatury pięknej,
- zabawki (wyłącznie zabawki miękkie – małe przytulanki).

Zbiórka darów trwa do 8 grudnia. W Lublinie można je zostawiać przy ul. Królewskiej 15 od poniedziałku do piątku w godz. 11.30-16.00.

Do 4 grudnia dary można przynieść do naszej Biblioteki, do pokoju 4 (parter, obok Wypożyczalni).


PROSIMY O WSPARCIE TEJ AKCJI ORAZ ZAINTERESOWANIE INNYCH OSÓB
Dyżury metodyczne dla nauczycieli germanistów 2014-11-11


W poniedziałki w godz. 10:00-11:00 w Mediotece Języka Niemieckiego PBW (I p., pokój 7) pełni dyżur doradca metodyczny języka niemieckiego, mgr Wiesława Wąsik. Serdecznie zapraszamy na konsultacje nauczycieli germanistów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
NOWOŚCI MULTIMEDIALNE2014-11-06


 Nowe multimedia w zbiorach PBW -
październik 2014

 Biuletyn nabytków multimediów za 2014 rok.  Cz. 1 (styczeń- czerwiec)
      
Szkolenie nauczycieli bibliotekarzy powiatu janowskiego2014-11-05

5.11.2014 r. w Filii w Janowie Lubelskim odbyło się szkolenie nauczycieli bibliotekarzy powiatu janowskiego. Tematyka szkolenia obejmowała: Promocję biblioteki szkolnej– tę część szkolenia poprowadził Maciej Sztorc z PBW w Lublinie oraz Historię janowskich cmentarzy – którą przedstawiła Agnieszka Leśnik-Lewandowska z Filii w Janowie Lubelskim. Dzięki przychylności Pana Andrzeja Tomczyka, dyrektora Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim, spotkanie uświetniła część artystyczna przygotowana i wykonana przez uczniów tegoż gimnazjum z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania

galeria zdjęć

Archiwum wydarzeń 2014