Aktualności             

 

 

 

 

 
2016-08-03

Informujemy, że w dniach od 22 do 31 sierpnia br.
w związku z inwentaryzacją księgozbioru

Biblioteka będzie NIECZYNNA.

 
NOWOŚCI 2016-08-02

 

Nowe książki w zbiorach PBW - sierpień 2016

 
 

 
NOWOŚCI Multimedia i filmy - maj 2016

  Biuletyn nabytków multimediów styczeń-maj 2016
IV Konferencja bibliotekarzy bibliotek pedagogicznych i szkolnych2016-07-17

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie i Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz partnerzy: Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej, Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie i Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu zapraszają na

 

IV Konferencję
bibliotekarzy bibliotek pedagogicznych i szkolnych
województwa lubelskiego

 

  

„Przystanek czytanie” – współpraca bibliotek pedagogicznych
z bibliotekami szkolnymi w promocji czytelnictwa
dzieci i młodzieży

 

  

Konferencja odbędzie się 19 września 2016 r.
w Sali Obrad Rady Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie
pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4a

 
 

W tym roku już po raz czwarty organizujemy cykliczną konferencję dla nauczycieli bibliotekarzy województwa lubelskiego, która stanowi tradycję spotkań dotyczących zagadnień ważnych dla środowiska bibliotekarskiego i nauczycielskiego, a także kwestii związanych z rolą bibliotek w edukacji.

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok 2016 „Rokiem otwartej szkoły”, w którym jednym z podstawowych priorytetów jest rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W związku z tym naszym zadaniem jako Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie jest podjąć to wyzwanie. 

 

        Chcielibyśmy, aby konferencja stała się okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk środowiska bibliotekarskiego w zakresie promocji czytelnictwa, ale też do znalezienia nowych form współpracy między bibliotekami pedagogicznymi a szkolnymi. Naszym celem jest kompleksowe wspieranie pracy szkół Województwa Lubelskiego przez biblioteki pedagogiczne.

 

Mamy nadzieję, że konferencja dotycząca tematyki popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży przełoży się również na wyższy poziom edukacji w naszym regionie oraz przyczyni się do większego uczestnictwa dziecka w kulturze.

 

Do udziału zapraszamy serdecznie nie tylko bibliotekarzy szkolnych, ale również nauczycieli wszystkich typów szkół, którzy są zainteresowani problematyką promocji czytelnictwa dzieci i młodzieży.


       Udział w konferencji jest bezpłatny. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w konferencji, przesyłając zgłoszenie na adres e-mail: luiza.kawka@ken.pbw.lublin.pl

  

  

 

Z wyrazami szacunku

 

Komitet organizacyjny:

Barbara Rzeszutko

prof. dr hab. Maria Juda

dr Anita Has-Tokarz

Luiza Kawka

  

 

 

 


Podczas konferencji odbędzie się kiermasz książek Wydawnictwa Literatura.
Uczestnicy będą mieli możliwość zakupu z 50 % rabatem.

 

 

 

 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa2016-05-25

W ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów oraz promocji i wspierania czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakupu nowości wydawniczych Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie zaprasza szkoły, które otrzymały wsparcie finansowe do współpracy w zakresie wymiany informacji o wydarzeniach promujących czytelnictwo i konsultacji w sprawie zakupów książkowych.

Kontakt:

Tel. 81 5328049 wew. 20

joanna.tarasiewicz@ken.pbw.lublin.pl

 

 
Polecamy2016-04-11


Bezpłatny pakiet edukacyjny dla nauczycieli klas 0-III

audiobook + materiały dydaktyczne + wierszyki i kolorowanki
Węgierska literatura. Warto! 2016-03-21

Władze Polski i Węgier ustanowiły 2016 Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej. Z tej okazji dla Czytelników PBW w Lublinie przygotowaliśmy specjalną ofertę, na którą składają się powieści z najnowszej literatury węgierskiej oraz książki o Węgrzech, ich historii, obyczajowości i kulturze. Serdecznie zachęcamy do lektury.

Węgierska literatura. Warto!
 
Bezpłatne szkolenia komputerowe dla osób 50+ 2016-02-27

Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 50+ do udziału w bezpłatnych zajęciach komputerowych w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Lublinie, przy ul. I Armii Wojska Polskiego 1. Szkolenia odbywają się w ramach projektu Polska Cyfrowa Równych Szans i prowadzone są przez certyfikowanych latarników kompetencji cyfrowych. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny: 81 532 69 16 w. 20.

Więcej o projekcie Polska Cyfrowa Równych Szans.

Archiwum wydarzeń 2016