Warsztaty metodyczne dla nauczycieli


ROK SZKOLNY 2018/2019

 
Zapraszamy nauczycieli, bibliotekarzy oraz inne osoby zainteresowane tematyką zajęć na cykl warsztatów szkoleniowych oraz na seminaria (realizowane wspólnie z LSCDN). Zajęcia odbywają się w sali konferencyjnej PBW (I piętro, p. 11).

Uwaga!
Udział w warsztatach wymaga wcześniejszego zgłoszenia na adres e-mail podany przy temacie zajęć. 

  
  I. Warsztaty metodyczne

Termin Godziny
zajęć

Tematyka

 

24.10.2018


 

10:00-11:30
lub

15:30-17:00

 

Inny wymiar czytelnictwa - rozszerzona rzeczywistość na przykładzie „Małego Księcia”
prowadzenie: Joanna Tarasiewicz

Zgłoszenia na warsztaty: 
joanna.tarasiewicz@ken.pbw.lublin.pl 

13.11.2018

10:00-13:00

Profesjonalna obsługa Klientów
w bibliotece i instytucjach kultury
prowadzenie: Agnieszka Kotyła (trener wewnętrzny, kierownik sklepu), Katarzyna Kapek
Zagłoszenia
kkapek@ken.pbw.lublin.pl

15.11.2018 
 
10:00-11:30

Informacyjne i publicystyczne teksty prasowe
prowadzenie: Patryk Iwańczyk

Zgłoszenia na warsztaty: 
patryk.i@onet.eu

6.02.2019

10:00-11:30
lub

15:30-17:00

Wspomaganie edukacji czytelniczej i medialnej metodą storytellingu
prowadzenie: Maria Nóżka

Zgłoszenia na warsztaty: 
mnozka@ken.pbw.lublin.pl

6.03.2019
Zmiana terminu -
warsztaty odbedą się:
13.03.2019
oraz
20.03.2019

 

 


 

15.30-19.30


 15.30-19.30 

Kody QR super star!
prowadzenie: Joanna Tarasiewicz, Piotr Wiechnik
miejsce realizacji: Pracownia komputerowa LSCDN w Lublinie, ul. Dominikańska 5 (wspólnie z LSCDN)
Zgłoszenia na warsztaty: 
joanna.tarasiewicz@ken.pbw.lublin.pl
piotr.wiechnik@ken.pbw.lublin.pl

3.04.2019 10:00-11:30

Kryteria wyboru nagród książkowych, czyli jakie tytuły wybrać, a których unikać
prowadzenie: Katarzyna Kapek

Zgłoszenia na warsztaty: 
katarzyna.kapek@ken.pbw.lublin.pl

10.04.2019 -

Bezpieczny Internet w bibliotece szkolnej 
prowadzenie: Joanna Tarasiewicz, Maciej Sztorc

Zgłoszenia na warsztaty: 
maciej.sztorc@ken.pbw.lublin.pl
joanna.tarasiewicz@ken.pbw.lublin.pl

24.04.2019 10:00-11:30

Zaciekawiony mózg. Uczenie się
i nauczanie przyjazne mózgowi

prowadzenie: Grażyna Kłos, Ewelina Czajkowska
Zgłoszenia na warsztaty: 
grazyna.klos
@ken.pbw.lublin.pl
ewelina.czajkowska
@ken.pbw.lublin.pl

8.05.2019 10:00-11:30

Gry edukacyjne jako wsparcie procesu dydaktyczno-wychowawczego
prowadzenie: Wiesława Sołtys, Luiza Kawka, Edyta Tomaszek

Zgłoszenia na warsztaty: 
luiza.kawka@ken.pbw.lublin.pl
edyta.tomaszek@ken.pbw.lublin.pl


 

II. Seminaria (realizowane wspólnie z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli)

 

 

Termin Godziny
zajęć

Tematyka

 

6.03.2019

 

10:00-16:00

Kreatywność inspiracją w pracy bibliotekarzy
prowadzenie:
Anna Żuraw-Łopata

Zgłoszenia na seminarium: 
fjanow@ken.pbw.lublin.pl

27.003.2019

9:00-15:00

Kompetencje wychowawcze nauczycieli biblioteki szkolnej
prowadzenie: Marcin Szostek
Zagłoszenia
mszos@ken.pbw.lublin.pl