Warsztaty metodyczne dla nauczycieli



ROK SZKOLNY 2018/2019

 


Zapraszamy nauczycieli oraz bibliotekarzy bibliotek szkolnych na cykl warsztatów szkoleniowych. Zajęcia odbywają się w sali konferencyjnej PBW (I piętro, pokój 11).


Uwaga!
Udział w warsztatach wymaga wcześniejszego zgłoszenia na adres e-mail podany przy temacie zajęć. 

 

 

Termin Godziny
zajęć

Tematyka

 

24.10.2018


 

 

10:00-11:30

lub


15:30-17:00

 

Inny wymiar czytelnictwa - rozszerzona rzeczywistość na przykładzie „Małego Księcia”
prowadzenie: Joanna Tarasiewicz

Zgłoszenia na warsztaty: 
joanna.tarasiewicz@ken.pbw.lublin.pl 

14.11.2018

10:00-

13:00

Profesjonalna obsługa Klientów
w bibliotece i instytucjach kultury
prowadzenie: Agnieszka Kotyła (trener wewnętrzny, kierownik sklepu), Katarzyna Kapek

Zagłoszenia
kkapek@ken.pbw.lublin.pl

15.11.2018 
 
10:00 - 11:30

Informacyjne i publicystyczne teksty prasowe
prowadzenie: Patryk Iwańczyk


Zgłoszenia na warsztaty: 
patryk.i@onet.eu

6.02.2019

10:00-11:30

lub


15:30-17:00

Wspomaganie edukacji czytelniczej i medialnej metodą storytellingu
prowadzenie: Maria Nóżka

Zgłoszenia na warsztaty: 
mnozka
@ken.pbw.lublin.pl

6.03.2019 -

Kody QR super star!
prowadzenie: Joanna Tarasiewicz, Piotr Wiechnik
miejsce realizacji: Pracownia komputerowa LSCDN w Lublinie, ul. Dominikańska 5 (wspólnie z LSCDN)

Zgłoszenia na warsztaty: 
joanna.tarasiewicz@ken.pbw.lublin.pl
piotr.wiechnik@ken.pbw.lublin.pl


I kw. 2019 (wg harmonogramu LSCDN) -

Kreatywność inspiracją w pracy bibliotekarzy
prowadząca Anna Żuraw-Łopata
miejsce realizacji: PBW im. KEN w Lublinie (wspólnie z LSCDN)

Zgłoszenia na warsztaty: 
fjanow@ken.pbw.lublin.pl

 

I kw. 2019 (wg harmonogramu LSCDN)

-

Kompetencje wychowawcze nauczycieli biblioteki szkolnej
prowadzenie: Marcin Szostek
miejsce realizacji: PBW im. KEN w Lublinie (wspólnie z LSCDN)

Zgłoszenia na warsztaty: 
marcin.szostek@ken.pbw.lublin.pl

kwiecień 2019 -

Zaciekawiony mózg. Uczenie się
i nauczanie przyjazne mózgowi

prowadzenie: Grażyna Kłos, Ewelina Czajkowska


Zgłoszenia na warsztaty: 
grazyna.klos
@ken.pbw.lublin.pl
ewelina.czajkowska
@ken.pbw.lublin.pl

3.04.2019 10:00-11:30

Kryteria wyboru nagród książkowych, czyli jakie tytuły wybrać, a których unikać
prowadzenie: Katarzyna Kapek

Zgłoszenia na warsztaty: 
katarzyna.kapek@ken.pbw.lublin.pl

10.04.2019 -

 

Bezpieczny Internet w bibliotece szkolnej 
prowadzenie: Joanna Tarasiewicz, Maciej Sztorc

Zgłoszenia na warsztaty: 
maciej.sztorc@ken.pbw.lublin.pl
joanna.tarasiewicz@ken.pbw.lublin.pl

 

maj 2019 -

Gry edukacyjne jako wsparcie procesu dydaktyczno-wychowawczego
prowadzenie: Wiesława Sołtys, Luiza Kawka, Edyta Tomaszek

Zgłoszenia na warsztaty: 
luiza.kawka@ken.pbw.lublin.pl
edyta.tomaszek@ken.pbw.lublin.pl